Лампи у стилі ретро: освітлення у сучасних стилях інтер’єру

Ретро-лампи

Ретро стиль підходить для людей, яким подобаються речі з історією. Предмети інтер’єру, які наче просякнуті духом часу, стають акцентом приміщення. Освітлення — важливий елемент створення неповторного вигляду квартири. А ретро-лампи чудово підходять для авторського оформлення інтер’єру.

Електромонтажні роботи у Львові — основний вид нашої діяльності.

Ретро лампи: особливості

Щоб наочно уявити світильник, оформлений у стилі ретро, варто згадати звичайну лампу розжарювання (Едісона). Ці лампи можуть використовуватись як разом з плафоном, так і без нього. Особливість лампи Едісона, як ретро-світильника — це тепле, розсіяне світло, фігурна нитка розжарювання, колба різної форми, яка часто тонується у приємний бурштиновий колір. Абажур виконаний з матового або прозорого скла, бронзового металу, мідного або чорного кольору.

Настінні лампи-ретро використовують для створення акцентного освітлення, наприклад, підсвічування картин, а також у суто практичних цілях — освітлення робочої зони, створення напівтемряви над барною стійкою або в спальні. Це стримані бра із металевим абажуром, романтичні гасові лампи, світильники на кронштейнах.

Настільні та підлогові лампи-ретро зазвичай мають стриманий абажур з тканини або паперу, дерев’яну або металеву основу. Характерна особливість – строгі форми (часто – кругла), колірне оформлення може бути будь-яким – від білого до яскравих, насичених відтінків.

Використання ретро-світильників у дизайні

Однозначно можна сказати, що ретро лампи будуть недоречними у класичних інтер’єрах. Ретро-електрика підходить для приміщень, оформлених у брутальному стилі лофт, стриманому скандинавському, ретро-стилі 60-70-х років, провансу, кантрі, індастріалі.

Популярний стиль лофт — це велика кількість простору в квартирі, цегляні, бетонні стіни, шкіряні та металеві меблі. Для такого інтер’єру не підходить плафон у дрібну квіточку. Але потужний брус зі звисаючими над барною стійкою лампами Едісона, темні металеві бра на кронштейнах, плафони, доповнені крученою проводкою — це ті елементи освітлення, які доповнять цей стиль. Так само як для спрямування індастріал, тут ретро-лампи стануть самостійним предметом декору.

Скандинавський стиль характеризується своєю стриманістю та великою кількістю світла. Сканді любить контрасти, тому чорні металеві лампи в ретро-стилі будуть вигідно виглядати на тлі білих поверхонь.

Інтер’єр у стилі кантрі та прованс прикрасять світильники, стилізовані під гасові лампи, ліхтарі, а також звичайні лампи розжарювання, поміщені в абажури з металевих лозин. Найчастіше використовуються кольори абажурів та підстав для ламп: слонова кістка, мідний, бронзовий.

Ретро-стиль 60-70-х років має на увазі гармонійне поєднання ретро-меблів та освітлювальних приладів як елементів декору. Тому часто використовують торшери з яскравим абажуром та дерев’яною основою, настільні лампи з тканинним плафоном, неонові бра та світильники.

Ретро-лампи дарують приглушене, розсіяне висвітлення. Це самостійні предмети інтер’єру, які доповнюються стилізованою електрикою — крученою зовнішньою проводкою, керамічними розетками та вимикачами з поворотним реле, спеціальними рамками. За допомогою світильників у ретро стилі можна створити цілісне оформлення інтер’єру або розставити потрібні акценти, не вдаючись до додаткового декору.

Комментарии
Поделиться