Водяний тепловий насос: принцип роботи, переваги і недоліки

Опалення приватного будинку — це питання, яке хвилює багатьох власників подібної нерухомості. Більшість людей вибирають твердопаливні або газові котли тут ссылка. Але існує і ряд альтернатив, здатних впоратися з цим завданням. Одним з таких варіантів є використання теплового насоса. Ми вже писали оглядову статтю на цю тему, в якій розглядалося їх види і принцип роботи. Хто ще з нею не знайомий, прочитайте даний матеріал, натиснувши сюди. У сьогоднішній статті я хочу розглянути водяний тепловий насос, його принцип роботи, переваги і недоліки.

Як працює водяний тепловий насос Якщо ви прислухалися до моєї рекомендації і прочитали вказану статтю, то вже зрозуміли, що в основі системи опалення за допомогою теплових насосів лежить відбір наявного тепла з води, землі або повітря і подача його в приміщення. Так, мало не забув, обов’язково ознайомтеся зі статтею про повітряне тепловому насосі (повітря-повітря). Прочитати її можна, натиснувши сюди. Дана інформація допоможе зробити висновок, яка система краща і що підійде саме вам. У тому, що тепловий насос призначений для забору термальною енергії ми вже розібралися. Але в чому ж принцип роботи водяного типу даних пристроїв?

Вода, зі свердловини або водойми надходить в камеру через випарник. Там її температура опускається на кілька градусів. Після цього вона потрапляє в компресор, що стискає воду і підвищує тиск. Таким чином її температури підвищується. Далі рідина перекачується в теплообмінник, де віддає термальну енергію. Захолола вода зливається, і цикл починається по-новому.

У більшості випадків в основі системи опалення за допомогою теплових насосів лежить наступне обладнання: змійовик або зонд — призначений для забору води; тепловий насос — витягує термальну енергію з води; система опалення — включає термальну камеру з компресором і випарником.

Тепловий насос і грунтові води

Одним з варіантів установки водяного теплового насоса є його використання з грунтовими водами. Для цього необхідно пробурити дві свердловини на ділянці. Глибина їх залежить від рівня залягання вод. Одна свердловина необхідна для забору води, а друга служить своєрідною «обратку». Через неї рідину повертається під землю. Суть даної технології полягає в тому, що грунтові води не промерзають. Система може використовуватися як для опалення будинку та гарячого водопостачання, так і для забору питної води. Встановивши подібний водяний насос, ви повністю забезпечите будинок водою. Але доведеться витратитися на фільтри.

Тепловий насос і відкрита водойма

Якщо ви проживаєте біля відкритого водоймища, озера або річки, то без проблем зможете забезпечити будинок водою і звести систему з водяним насосом опалення. Для цього використовується колектор, зібраний зі звичайних труб. Однак ні в якому разі не з металевих. Зібрана конструкція опускається на дно водойми, звідки проводитися забір води. Однак потрібно враховувати глибину. Водойма не повинен повністю промерзати навіть при сильних морозах. Принцип роботи системи аналогічний з роботою теплового насоса з водою зі свердловини.

Переваги

Водяний тепловий насос досить економічний пристрій. Йому не потрібно стільки електроенергії, як багатьом побутових електроприладів. Середньостатистична модель має такий показник ККД — 1 КВт спожитої електрики на 5 КВт теплової енергії. Установка в будь-якому місці. Опалення, в основі якої лежить водяний тепловий насос, встановлюється практично в будь-якому регіоні. Монтаж обладнання особливо актуальне там, де немає газової магістралі, і існують складнощі з постачанням твердопаливних матеріалів. Особливістю теплового насоса є те, що він може працювати на дизельному генераторі, і обійтися без електрики цілком можливо. Автоматизація. Система працює повністю в автоматичному режимі. Вам не потрібно стежити за рівнем води або іншими показниками. Всі сучасні моделі оснащені блоком управління і захисною автоматикою. Залишається лише вибрати бажану потужність роботи і підібрати оптимальну температуру. Екологічність і безпека експлуатації. Система, де є водяний тепловий насос, повністю безпечна для навколишнього середовища і здоров’я людей. Будь-яких шкідливих викидів або газів пристрій не виробляє. Обладнання не вибухонебезпечне, не перегрівається і не містить горючих речовин. Функція охолодження. Якщо ви купите водяний тепловий насос, який має систему реверсу, то в літню пору року пристрій здатний виконувати функцію кондиціонера і значно знизити температуру в приміщенні. Довговічність і простота в обслуговуванні. Водяний тепловий насос не примхливий в обслуговуванні і при стабільній роботі здатний прослужити довгі роки. Може знадобитися лише заміна витратних матеріалів і періодична профілактика.

Недоліки

Основним недоліком систем з водяним тепловим насосом є їх висока вартість. Ціна на обладнання досить велика, і стартує від 150 тисяч рублів. Може знадобитися ряд додаткових витрат на буріння свердловин, покупку супутнього обладнання та комплектуючих елементів. Не варто забувати про вартість монтажу системи і її налаштування. Сильні морози. В регіонах, де в зимову пору року, температура повітря опускається нижче 20 градусів, будуть потрібні додаткові пристрої для обігріву приміщення. Водяний тепловий насос не в силах забезпечити теплом великий будинок. Звичайно, можна придбати дорогі моделі, що відрізняються високою потужністю, але витрати на їх обслуговування будуть вище.

Комментарии
Поделиться