В якій сфері найвигіднійще працювати в Івано-Францівську

Робота в Івано-Франківську

Пандемія залишила слід на всіх напрямках діяльності в Івано-Франківську та області. Поступово ринок праці повертається до нормального стану. Весною ринок праці нараховував приблизно 3000 вакансій. Зараз роботодавці пропонують близько 5200 робочих місць через професійні інтернет ресурси. Тренд підтверджує інформація від державної служби зайнятості.

Вплив пандемії

Коронавірус змінив ринок праці регіону. Традиційне падіння ринку під час відпусток змінюється на зростання пропозицій від роботодавців. Зростає кількість людей, що їдуть за кордон на заробітки. Більшість заробітчан з України традиційно приймають у Німеччині, Польщі та Чехії. Тому місцеві роботодавці можуть зіткнутися з дефіцитом робітників.

Перспективні професії

Зараз на ринку праці Франківщіни домінують продаж, торгівля, виробництво й логістика. Далі знаходяться IT і адміністративний сектор. Знайти роботу в Івано-Франківську для студентів, працівників банківського та гостинного бізнесу стало важче. Страхування, туризм, шоу-бізнес та інші експорт напрямки найбільше постраждали від епідемії COVID-19.

Роздивимось 5 найпопулярніших напрямків вакансій:

 1. Продаж – універсальне й перспективне рішення. Завжди треба щось продавати тому роботи багато. Останнім часом з’являється багато віддалених пропозицій, завдяки чому фахівці економлять кошти. Профільні працівники швидше знаходять роботу, але часто роботодавці дають шанс студентам проявити себе на практиці. Понад усе наймають менеджерів з продажу. Роботодавці пропонують претендентам оклад і процент від продажу. Звичайно, людині надається повний соціальний пакет.
 2. Торгівля – великий напрямок, де завжди багато вакансій. Людям пропонують посади касирів, продавців, барист, кухарів, пекарів і т.д. Молоді пропонують місця в магазинах техніки, одягу та взуття. Також є пропозиції для адміністраторів.
 3. Виробництво та робочій напрямок – третя по величині галузь професій. Робітників завжди не вистачає. Молодь не бажає фізично працювати, професіоналів мало, а українським роботодавцям важко конкурувати з зарубіжними компаніями. Зараз на виробництві пропонують гарну зарплатню та повний соціальний пакет. Підприємств багато тому знайти роботу нескладно.
 4. Логістика – попит на послуги зростає тому в цьому напрямку багато роботи. Поки люди щось купують, будуть з’являтися вакансії. Комплекс логістики може знаходитись за межами міста. Тому можуть виникнути певні складнощі.
 5. Інформаційні технології – постійно зростаючий напрямок. Роботодавці набирають програмістів, тестувальників, дизайнерів, системних адміністраторів та працівників служби технічної підтримки.

10 високооплачуваних професій в Україні

Зараз багато заробляють програмісти та диджитал спеціалісти, ТОР менеджери та фахівці вузького профілю. Загалом рейтинг процесій з найвищою зарплатнею виглядає наступним чином:

 1. Senior iOS Developer – розробник програмних рішень для мобільних пристроїв Apple. Фахівець створює ігри та додатки. Для цього йому необхідно знати мову Swift та Objective-C. Професіоналам пропонують приблизно 90000 в місяць, менш кваліфікованим працівникам – трохи менше.
 2. Senior Java Developer – розробник сайтів, ігр, програм для ПК, додатків для смарт-пристроїв і т.п. Роботодавці пропонують робітникам 87500 гривень.
 3. Senior JavaScript developer – розробник складних матеріалів для сайтів. Середня зарплатня – 80000 гривень.
 4. Стоматолог-ендодонтист лікує зубні канали за допомогою мікроскопу. Такому фахівцю пропонують 70000 гривень.
 5. Data scientist – експерт по обробці даних. Середня зарплатня – 67000 гривень.
 6. Медіабайер – покупець вигідних рекламних площ у ЗМІ, соц. мережах та зовнішніх носіях. Середня зарплатня 50000 гривень.
 7. Менеджер у напрямку фармацевтика розробляє та просуває нові продукти. Середня зарплатня 20000-40000 гривень.
 8. Team leader – керівник команди. Середня зарплатня – 35000 гривень.
 9. Брокер – посередник між продавцем та покупцем. Середня зарплатня – 30000 гривень.
 10. Комерційний директор – топ менеджер компанії. Зарплатня від 30000 гривень.

Невеликий висновок

Зараз на ринку праці немає стабільності, але спостерігається позитивна динаміка. Хтось їде за кордон працювати, але внутрішній ринок поновлюється. Формується дефіцит робочих кадрів. Зараз з’являються цікаві вакансії. Ринок праці оживає. На порталах по роботі публікують нові пропозиції.

Комментарии
Поделиться