Як в Україні приховують коронавірусну статистику – особистий досвід COVID-пацієнта

Коронавирус в Украине

Ця історія без якогось трагічного кінця або хеппі-енда. Але хочеться, щоб останнього вона принесла більше всім тим, хто дочитає її до кінця і, можливо, скористається набутим досвідом…

Отже, «корона»…

Почалася вона як звичайна застуда чи ба, навіть перемерзання. Десь ввечері почало морозити, і наступного дня не пройшло. Ти починаєш пити усілякі ліки від застуд, температур і таке інше…

На третій день зникає нюх, а годин через чотири і відчуття смаку. Завдяки розтиражованій інформації, починаєш підозрювати у себе ковід, починається паніка…

Порада №1: панічні атаки при цій новій, ще не вивченій досконально хворобі, – це нормально, варто лише їх вгамовувати і підходити до ситуації розсудливо.

В першу чергу, набираєш сімейного лікаря. На іншому кінці дроту тебе «уважно» вислуховують і призначають лікування по телефону. Все як звичайно, проти кашлю, нежиті, застуди. Коли зазначаєш, про «ковідні» симптоми йде відповідь:

«Ну смак і нюх можуть зникнути і при звичайній застуді, це не показник!».

Порада №2: благайте, вимагайте, підкуповуйте, але потрапте на прийом до лікаря – час у цій ситуації дуже важливий.

Днів через п’ять прийому призначених ліків симптоми зменшуються (слід зазначити, що «телефонний рецепт» довелося розбавляти власними, що випитуєш у знайомих лікарів та медсестер).

Порада №3: не слід вважати одужанням тимчасове покращення – зверніться все ж до лікаря…

Наступний дзвінок до «сімейного» уже більш інформативний і результативний. Після розповіді про «покращення» і прохання прослухати легені «чи бува там чогось не лишилось», все ж таки назначають прийом…

Під час огляду лікарю все-таки «щось не подобається» і призначається рентген. Результат дослідження не дуже – лівостороння бронхопневмонія.

Порада №4: ще на цьому етапі (якщо не зробили цього раніше) – ВИМАГАЙТЕ, ПРОСІТЬ чи ПІДКУПОВУЙТЕ, але отримайте направлення на ПЛР-тест. Славетний МОЗ постановив, що подібне дослідження має проводитись навіть за ПІДОЗРИ на пневмонію, але лікарі його не поспішають призначати (зараз ще не будемо про зраду, змову і маніпуляції з цифрами).

На наступному етапі вже призначається більш серйозне лікування – з уколами та антибіотиками. Маю сказати, що дуже пощастить, якщо хтось із рідних зможе вколоти – розцінки на послуги медперсоналу зросли в рази (місто Олександрія, Кіровоградщина, один укол – 200 грн; при легкій формі в день належить зробити три).

Курс приносить свої результати і лікарі знову готові призначити прийом. Розуміючи, що встановлення точного діагнозу вже більше моя задача, прошу у медиків направлення на аналіз на антитіла (за купою неперевіреної інформації, тестування вже не дасть результати на цій стадії). Сімейний радить йти «без направлення» і здавати аналіз. Ок, зроблено! (м.О., К-на – 165 грн).

Тест на коронавірус

Як і передбачав, кров показує наявність антитіл, при чому двох видів – що свідчать про тривалість хвороби і про одужання). Тут варто зазначити, що забір матеріалу брався в останній день лікування, тож вважаю такий результат прийнятним. До речі, щодо антитіл: IgM – ті, що вказують на наявність хвороби; IgG – свідчать про наявність антитіл до коронавірусу (за інформацією знайомих медиків, не МОЗу).

В телефонному режимі повідомляєш лікаря про результат і – О, ЩАСТЯ і СЛАВА УСІМ БОГАМ – тобі призначають ПЛР-тест, «щоб виявити, чи ти ще не заразний». При цьому, після лікування, симптомів хвороби вже майже немає, за винятком того, що смаки і запахи все ще не доступні…

… Медсестра, яка бере мазок, бачачи, як завбачливо спускаю маску з рота, кидає:

«Пробірок на всіх не вистачає, братимемо лише з носа»…

Три дні потому приходить негативний результат…

І ось тут починаються найбільші веселощі. Ковідом начебто перехворів, тож вакцинуватися деякі експерти (у тому числі і МОЗу) не радять ще 90 днів. Але десь, якось треба відвідувати заклади, користуватися транспортом і таке інше. Міністерство «передбачило» таку можливість, створивши довідку про тимчасові протипоказання до щеплень за формою «028».

Набираю лікаря і прошу видати таку довідку. Далі діалог:

-Можна отримати «028» «за одужанням від COVID19»?

-Так ви офіційно коронавірусом не хворіли…

-А як же тест на антитіла – там же показали високі цифри?

-Мінздрав постановив, що тест на антитіла – це «лише підозра». Підтвердженням коронавірусу є лише ПЛР-тест.

– Ну, окей. От мені треба зараз їхати до Києва, користуватися там метро… Тож як це зможу зробити, якщо нема довідки про протипоказання і вакцинуватися ще три місяці не можна?

-Чого не можна? Щеплення можна робити через 28 днів після появи перших симптомів (тут попрошу читача зробити собі приміточку – ще повернемось до цих цифр – від авт.).

На тому і розійшлися, як-то кажуть…

Розуміючи, що ситуація просто ідіотська, набираю «гарячу лінію» МОЗ. Там уважно вислуховують, співчувають і додають:

-Прекрасно вас розумію, у самої така ж ситуація – теж три місяці «невиїздна»…

-Чекайте, – згадую про «28 днів» з примітки, – я вас правильно розумію, що вакцинуватися не можна 90 днів від хвороби?

-Так. Все вірно, три місяці не можна…

Дякую і кладу слухавку… Перетравлюю інформацію і набираю колл-центр по коронавірусній хворобі: оператор у МОЗ порадила звернутись туди: «може вони щось вам порадять».

В колл-центр додзвонитись можна не одразу – «ми отримуємо дуже багато дзвінків зі всієї України», запевняє  робот… Все ж оператор відповідає і механічним голосом запевняє:

-Аналіз на антитіла не є підтвердженням коронавірусної інфекції, лише тестування.

-А як же бути з поїздками і т.д.?

-Ви можете вакцинуватись на 28-й день з моменту перших симптомів, – відповідають.

-Чекайте, у МОЗ кажуть 90 днів ви – 28, тож кому вірити і як бути?

-Вакцинуйтесь. Аналіз на антитіла не є підтвердженням коронавірусної інфекції, – дзвінко і завчено продовжує відбивати оператор.

Розуміючи, що розмова з оператором колл-центру не надто відрізняється від спілкування з роботом, завершую розмову.

ВИСНОВКИ: хворобу начебто переніс, адже всі ознаки і тест на антитіла до SARS-CoV-2 – позитивний. Тобто вірус в організмі був. Але «офіційно», жодних підтверджень коронавірусної інфекції немає. У міністерстві розходяться у думках щодо строків вакцинації після хвороби. Як кажуть у МОЗ, «слід співставляти можливі ризики з можливими вигодами». Тож, все ж зачекаю днів 90…

ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ: якщо хто теж здасть тест на антитіла, то вакцину радять робити за показника IgG менше 4 (за інформацією медичних джерел із знайомих, при вищих показниках їм не радять вакцинувати громадян).

ДО РЕЧІ: постанова Кабміну №677 від 29.06.2021 року, дійсно, на офіційному рівні приховує справжні цифри зараження населення коронавірсною інфекцією, встановлюючи, що підтвердженням перенесоної хвороби може бути лише позитивний результат тестування. Наявність антитіл після вірусу – не показник. Це все, що треба знати про офіційні цифри і як фіксуються результати…

Комментарии
Поделиться